0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kredi Notu kategorisinde ESMA sordu
Hangi bankaya kredi başvurusu için gittiysem öncelikli olarak kredi notu puanımı sordular. Bu kredi notu nedir? Ayrıca bankalar kredi notuna neden bu kadar önem veriyor?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Turan cevapladı
Kredi Notu; herkes için önemli bir kredibilite göstergesidir. Kişinin sahip olduğu kredili ürünlerin ödeme performanslarına göre her ay güncellenir. Geçmiş bilgilere göre belirlenen bu not aynı zamanda gelecekteki olası ödeme performansını gösteren bir referanstır. Kredi Notu'nun yüksek olması, ödeme moralitesinin de yüksek olduğu ve ödeme sıkıntısı yaşanma ihtimalinin düşük olduğu anlamına gelir. Findeks Kredi Notu'nu bilen bir kişi; eğer düşükse bunu yükseltmek, yüksekse de korumak için gerekli adımları atabilir. Bu bilgi; finans kurumlarından kredili ürün sahibi olmak istenildiğinde, vadeli ürün/hizmet almak istenildiğinde, kira gibi uzun süreli ödeme yapacağınız durumlarda size önemli avantajlar sağlayacaktır. Eskiden olduğu gibi finans kurumlarının kullandığı finansal bir karne olmanın ötesinde, gerçek ve tüzel kişilerin her tür ticari ilişkisinde kullanabileceği bir referans noktası olmuş durumdadır. Birçok firma, Kredi Notu yüksek olan kişilere özel şartlarda ürün sağlamaya başlamışlardır.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Notu kategorisinde Ayşegül sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Notu kategorisinde FERHAT sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde Suzan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Notu kategorisinde Ersoy sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
16 Şubat 2017 Kredi Notu kategorisinde Turgay sordu
Genel kredi ve kredi kartları hakkında soru cevap sitesi ile konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi notu öğrenme haberleri yer almaktadır.

87 soru

25 cevap

0 yorum

335 üye

oToplist TOPlist TOPlist Haberler Haberler
...