0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kredi Kartı kategorisinde Mercan sordu
Merhaba arkadaşlar. Bugün alışveriş yaptıktan sonra kredi kartımın olmadığını fark ettim. O an yanımda telefon olmadığı için bankayı arayamadım. Eve geldiğimde aradım ve kredi kartını iptal ettirdim. Allah’a şükür alışveriş falan yapılmamış. Muhtemelen bir yerlerde düşürdüm. Neyse… Başka yapmam gereken bir şey var mı?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Selman cevapladı
Kayıp kredi kartı durumlarında özellikle kartınızın kullanılabilir limiti varsa çalınma ihtimali göz ardı etmemeniz gereken bir ihtimal. Kayıp/çalıntı sonrası yapılan harcamalardan sorumlu tutulmamak için, kaybolduğunu fark ettiğiniz anda derhal bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kartınız için kayıp/çalıntı bildiriminde bulunun. Pek çok banka kayıp/çalıntı bildirimi öncesindeki 24 saatte yapılan alışverişler için kullanıcıyı sorumlu tutmasa da bu durumun bankanın inisiyatifinde olduğunu unutmayın.

Kredi kartınız çalındığında yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

1. Kredi kartını iptal ettirmek.
2. En yakın karakola ihbarda bulunmak.
3. Çalınan karttan harcama yapılmışsa harcama itirazında bulunmak.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tuncay cevapladı
Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Kredi kartı kayıp başvurusu yapıldığı zaman banka görevlileri kredi kartınızı direkt olarak iptal ederler. Bunun yanında kaybolan kartı kartını en son ne zaman ve nerede kullandınız gibi sorular sorarak isteğiniz dışında bir harcama yapılmış mı kontrol de edebilirler. Kredi kartınızı aldığınız bankaya yaptığınız kayıp veya çalıntı bildiriminden sonra yapılan harcamalar bizim sorumluluğumuza girmez. Eğer bankanın da müdahale edemeyeceği bir harcama söz konusu ise bu olayı Cumhuriyet Başsavcılığına bildirmemiz gerekmektedir. Bu olayların önüne geçmek için nüfus cüzdanımıza sahip çıkmamız, banka kartı, kimlik gibi kişisel eşyalarımızı arada kontrol etmemiz gerekir. Bir kayıp durumunda vakit kaybedilmeden ilgili kurumlara haber verilmelidir.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
16 Şubat 2017 Kredi Hesaplama kategorisinde Aysel sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Hesaplama kategorisinde BERNA sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
27 Eylül 2017 Kredi Kartı kategorisinde Olcay sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
Genel kredi ve kredi kartları hakkında soru cevap sitesi ile konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi notu öğrenme haberleri yer almaktadır.

87 soru

25 cevap

0 yorum

335 üye

oToplist TOPlist TOPlist Haberler Haberler
...